ପାଇଲିପଡା ପଞ୍ଚାୟତରେ ରେକର୍ଡ ସଂଖ୍ୟକ ଆଣ୍ଟିଜେନ୍ ପରୀକ୍ଷା, ଗୋଟିଏ ଦିନରେ ୯୨୫ ଜଣଙ୍କ ପରୀକ୍ଷା,୩ ପଜିଟିଭ୍ ।

0 359

ବେଲଗୁଣ୍ଠା,୨୬/୦୮(ପିପିଟି);ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲ୍ଲାରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣକୁ ପ୍ରତିହତ କରିବା ଲାଗି ପ୍ରଶାସନ ତରଫରୁ ଅଧିକ ରୁ ଅଧିକ ପରୀକ୍ଷା ଉପରେ ଗୁରୁତ୍ୱ ଦେଉଛନ୍ତି । ଏହି କ୍ରମରେ ବିଭିନ୍ନ ସହରାଞ୍ଚଳ ଓ ଗ୍ରାମାଞ୍ଚଳରେ ଆଣ୍ଟିଜେନ୍ ପରୀକ୍ଷାକୁ ବ୍ୟାପକ କରାଯାଉଛି । ଯାହାର ସଫଳ ରୁପାୟନ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି ବେଲଗୁଣ୍ଠା ବ୍ଳକରେ । ଏହି ବ୍ଳକରେ ଗତ ପନ୍ଦର ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ପାଖାପାଖି ୯୦୦୦ ଆଣ୍ଟିଜେନ୍ ପରୀକ୍ଷା ଓ ୨୩୭ ସ୍ୱାବ୍ ନମୂନା ସଂଗ୍ରହ କରି ପରୀକ୍ଷା ପାଇଁ ପଠାଯାଇଛି । ବ୍ଳକର ପାଇଲିପଡା ପଞ୍ଚାୟତରେ ଗୋଟିଏ ଦିନରେ ୯୨୫ ଜଣଙ୍କ ଆଣ୍ଟିଜେନ୍ ପରୀକ୍ଷା ହୋଇଥିବା ବେଳେ ୩ ଜଣଙ୍କ ପଜିଟିଭ ବାହାରିଛି , ସକାଳ ୧୦ ଟାରୁ ରାତ୍ର ୮ ଘଣ୍ଟା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଏକ ୧୮ ଜଣିଆ ଟିମ୍ ଆଣ୍ଟିଜେନ୍ପ ପରୀକ୍ଷାରେ ନିୟୋଜିତ ଅଛନ୍ତି । ଏଥିରେ ବିଡ଼ିଓ ଶଶୀଭୂଷଣ ମହାପାତ୍ରଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ଓଏସଡି ଓମ ପ୍ରକାଶ ପରିଡା କେ.ରବୀନ୍ଦ୍ର କୁମାର ପାତ୍ର , ପୂର୍ବତନ ସରପଞ୍ଚ ଜୟରାମ ନାୟକ, କନିଷ୍ଠ ଜନ୍ତ୍ରି ରବୀନ୍ଦ୍ର ନାୟକ ,ପିଇଓ ରାଜେଶ କୁମାର ବେହେରା ,ଜିଆରଏସ ନାରାୟଣ ପଟ୍ଟନାୟକ ,ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ବିଭାଗ,ଆଶା ଅଙ୍ଗନବାଡି ସହଯୋଗ କରୁଛନ୍ତି । ପୂର୍ବରୁ ଏହି ପଞ୍ଚାୟତ ରେ ଟେଷ୍ଟ କରାଯାଇଥିଲା କିନ୍ତୁ ବର୍ଷା ଲଗିରହିବାରୂ ୨୭୮ ଜଣଙ୍କ ଟେଷ୍ଟ କରାଯିବା ପରେ ବନ୍ଦ ରଖାଯାଇଥିଲା , ଆଜି ୯୨୫ କୁ ମିସାଇ ୧୨୦୩ ଜଣ ଟେଷ୍ଟ କରିଛନ୍ତି । ରାଜ୍ୟରେ ଗୋଟିଏ ପଞ୍ଚାୟତରେ ଏହା ସର୍ବାଧିକ । ପୂର୍ବରୁ ଗାଙ୍ଗପୁରରେ ୮୯୫ , ଖଇରପୁଟ୍ଟି ରେ ୮୯୭ ଜଣ ସ୍ୱତଃପ୍ରବୃତ ଭାବେ ନିଜର ପରୀକ୍ଷା କରାଇ ଥିଲେ , ଯାହାକି ଏକ ରାଜ୍ୟ ସ୍ତରୀୟ ରେକର୍ଡ ବୋଲି ବିଡ଼ିଓ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି । ତିନି ପଜିଟିଭ ମାନଙ୍କୁ କୋଭିଡ କେୟାର ହୋମ ରେ ରଖାଯାଇଥିବା ତହସିଲଦାର ସରୋଜ କୁମାର ବେହେରା ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି । ରିପୋର୍ଟ – ଶିବରାମ ଚୌଧୁରୀ ।

Leave A Reply

Your email address will not be published.